Спасибо!

Запрос на оценку стоимости успешно отправлен.
Наши менеджеры свяжутся с вами в ближайшее время.

Вы также можете почитать наш блог или скачать белую книгу.

Будьте с нами!

Наталья Бринзаменеджер проектов

У вас есть бизнес-задача?

У нас есть решение.

Получите консультацию уже сейчас!

Напишите нам

задать вопрос
Введите ваше имя
Введите контакт
Введите email
Введите сообщение
Наталья Бринзаменеджер проектов

Личный опыт. Интервью с Ростиславом Бетюгой

21.08.2014

Сегодняшнее интервью мы взяли у предпринимателя из файного Львова, Ростислава Бетюги, который основал нишевый интернет-магазин мужских рубашек Soro4ka. А так как Ростислав говорит щирою українською мовою, то текст интервью будет на ней же.

Доброго дня, Ростислав! Розкажи, з чого починався інтернет-магазин Soro4ka? Чи був у тебе офлайн бізнес до виходу в онлайн?

Насправді, все почалося досить давно. Я завжди хотів мати власну справу, але ніяк не знав, в якій сфері почати. Я завжди дотримувався принципу: якщо щось робити, то робити добре та надовго. У мене вже був деякий досвід в бізнес-плануванні, досить успішний, тому я вирішив, що прийшов час створювати власний бізнес.

Якось ми пили каву та говорили з колегами про ідею запуску інтернет-магазину чоловічих сорочок для ділових мужчин, які не мають бажання та часу ходити по магазинах. В інтернет-торгівлі я нічого не розумів. Але в сорочках ми ходимо щодня, тому вирішили колегами стати партнерами в бізнесі, та будувати інтернет-магазин так, як для себе ;-) В листопаді 2013 року інтернет-магазин розпочав працювати під назвою Soro4ka.

У чому ключові переваги магазина Soro4ka?

Весь товар що є на сайті — є і в наявності. Усі сорочки високої якості (у нас немає сорочок з Китаю). Простий, зручний вибір та купівля на сайті.

Важлива кожна деталь в сервісі та клієнтоорієнтованість бізнесу, адже клієнт купує не товар — клієнт купує рішення.

Який з класичних процесів інтернет-магазину найбільш пріоритетний для вашої ніші: логістика, склад, чи продаж?

Найважливіший процес — це маркетинг, адже який би в нас товар хороший не був, про нього повинні спочатку дізнатися. В інтернет-магазині одягу важлива перша покупка, бо це одяг, його неможливо пощупати чи поміряти. У клієнта завжди будуть виникати побоювання при покупці одягу в інтернеті: починаючи від надійності сайту, закінчуючи можливістю повернути товар. Якщо ці побоювання ігнорувати, то про продаж та розвиток можна забути.

Яку роль в структурі продажів має колл-центр? Що треба знати менеджеру, щоб успішно продавати клієнту по телефону?

Насправді, ми стараємося побудувати бізнес так, щоб оформлень замовлень по телефону було якомога менше. Але, водночас, з кожним клієнтом ми контактуємо по телефону двічі: одразу після отримання замовлення, та згодом, через деякий час. Так ми забезпечуємо задоволення клієнтів від покупки, адже важливо, щоб виправдалися їхні очікування!

Які методи просування використовували на старті? Які з них виявилися найбільш ефективними?

З самого початку створювали притік цільової аудиторії через SEO, блог та контекстну рекламу. Достатньо хороший непрямий ефект дали соц. мережі. При теперішніх сучасних інструментах створити трафік ЦА — не проблема.

Важливо привести до першої покупки, а далі, якщо клієнт задоволений, гарно працює «сарафанне радіо».

Які методи використовуєте в період нестабільності в країні. І чи змінився підхід до маркетингу в цей період (стратегія, бюджети)?

Загалом, ситуація, що відбувається, негативно вплинула на бізнес. Звичайно, прийшлося переглянути бюджети. Прийняли рішення відмовитися від тих інструментів просування, які давали найменший ефект. Частину ресурсів спрямували на побудову відносин з існуючими клієнтами.

Як залучаєте клієнтів в повторну покупку?

Ми періодично надсилаємо нашим клієнтам на email корисну інформацію, ділимося новинами та розповідаємо про наші сорочки. Періодично проводимо акції, сезонні знижки та розпродажі останніх розмірів. З клієнтами, які вже знайомі з нашим магазином, набагато простіше комунікувати, бо вони вже мають певну довіру до нас.

Як часто впроваджуєте в свій інтернет-магазин нові елементи (нові сторінки, оновлення дизайну, і ін.)? З якою метою і що це дає?

На сайті постійно щось міняємо та експериментуємо. Стараємося зробити сайт легшим та простішим в користуванні. Постійно удосконалюємо таблиці розмірів, прагнемо, щоб підбір розміру був без помилок. Особливу увагу приділяємо якості фото. Фотосесії сорочок ми проводимо у фотостудії. Якісні фотографії дозволяють зблизька розглянути структуру тканини.

Як впливає зростання використання мобільних пристроїв на продажу вашого магазину? Чи довелося змінити магазин в світлі зростання мобільного трафіку?

Звичайно, що зараз більше клієнтів здійснюють покупки через мобільні пристрої. На жаль адаптивного дизайну у нас поки немає, але сайт розроблений так, що навіть на невеликому екрані ним зручно користуватися та робити замовлення.

Як ви плануєш розвивати свій бізнес в найближчий рік? Які можеш виділити тенденції в електронній комерції?

Ринок e-commerce буде зростати, виживуть лише клієнтоорієнтовані компанії. Вимоги до сервісу у клієнтів будуть постійно зростати. Нішові, вузькоспеціалізовані інтернет-магазини з унікальними товарами чи послугами будуть розвиватися.

Поради Ростислава початківцям e-commerce:

1. Починайте лише той бізнес, який:

  • вам подобається
  • вы чітко бачите, як заробляти 
  • час на його запуск невеликий 

2. Постійно вчіться та інвестуйте в свій особистий розвиток.

3. Мало знати, важливо застосовувати. Мало хотіти, потрібно робити!

 

У вас есть бизнес-задача? У нас есть решение.
Получите консультацию уже сейчас!

Введите имя
Введите телефон

Интересуетесь вопросами развития своего бизнеса в сети?

У нас вы получите все ответы!